Persian Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) English French German Hebrew Italian Japanese Korean Portuguese Russian Spanish
مشاوره تلفنی کامپیوتر 9099070421
خدمات نرم افزار
خدمات سخت افزار
فروشگاه شارژ ارزان
فروشگاه شارژ ارزان تمامی اپراتورهای تلفن همراه و پرداخت کلیه قبوض آب و برق و تلفن و گاز و موبایل خرید گیف کارت اعتباری برای خرید اینترنتی خرید انتی ویروس
Next
Prev
پنج شنبه, ژانویه 24, 2019
مشاور کامپیوتر 9099070421

خدمات مشاوره کامپیوتر با شماره تلفن 9099070421

مشاور کلیه مشکل های رایانه ای اعم از نرم افزار و سخت افزار

سخت افزار

خدمات سخت افزاری و تعمیرات

شامل تعمیرات و عیب یابی کلیه تجهیزات الکترونیکی رایانه و بردهای صنعتی


نرم افزار

خدمات نرم افزاری پارس رایانه

کلیه خدمات نرم افزاری نصب و راه اندازی و پشتیبانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

امروزه باتری‌های لیتیوم ـ یونی باعث شده تا بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی مثل تلفن‌های همراه و لپ‌ تاپ‌ها قابل حمل باشند. با وجود این نقاط ضعف این باتری ها از جمله مشکلات گرمایشی و وجود مواد سمی و کمیاب در آنها محدودیت هایی را در استفاده از این گونه باتری ها ایجاد می کند.

به همین دلیل بود که گروهی از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی درصدد ساخت باتری مبتنی بر آب برآمدند که نه تنها ارزان تر و دوستدار محیط زیست است، بلکه می توان از آن در ابعاد بزرگ تر به منظور ذخیره انرژی حاصل از باتری های خورشیدی و توربین های بادی استفاده کرد.

 

این فناوری توسعه یافته با نام Organic Redux Flow Battery شناخته می شود. ساختار آن شبیه باتری های شیمیایی است و مشابه آن در هواپیمای خورشیدی هلیوس، ساخت ناسا مورد استفاده قرار می گیرد. این باتری ها از دو مخزن حاوی مواد شیمیایی فعال شده ساخته شده اند.

این مواد به درون سلول های باتری که توسط صفحات باریکی از هم جدا شده اند سرازیر می شود و با پمپاژ مواد شیمیایی در میان صفحات، نیروی الکتریکی تولید می شود. طبق اطلاعات ارائه شده توسط تیم تحقیقاتی، مخازن می توانند سایزهای مختلفی داشته باشند و میزان انرژی ذخیره شده سیستم به اندازه مخازن بستگی دارد.

این باتری های جریانی در مقایسه با باتری های لیتیوم ـ یونی و باتری های مشابه آنها عمر مفید بهتری دارند. یکی از محققان این تیم تحقیقاتی اعلام کرد که این باتری ها قادرند تا ۵۰۰۰ بار شارژ شوند و عمر مفید آنها می تواند تا ۱۵ سال باشد.

در مقایسه با آنها، باتری های لیتیوم ـ یونی فقط قادرند ۱۰۰۰ بار شارژ شوند و هزینه تولید آنها ۱۰ برابر بیشتر از باتری های جریانی است. نکته اساسی در خصوص باتری های جریانی مواد رسانایی است که در آنها به کار گرفته شده است. در این باتری ها به جای استفاده از مواد سمی و فلزات از ترکیبات آلی استفاده شده است.

تیم تحقیقاتی با آزمایش و خطا موفق به ساخت موادی مبتنی بر مواد آلی اکسیده شدند که در گیاهان، باکتری ها، برخی حیوانات و همچنین تنفس سلولی و فتوسنتز یافت می شود. این ماده از هیدروکربن به دست می آید، اما تیم تحقیقاتی امیدوار است در آینده این ماده را به طور مستقیم از دی اکسید کربن تولید کند. در حال حاضر هدف اصلی آنها بالا بردن میزان کارایی این باتری هاست.

در این ماه

1
خدمات اضافه شده سخت افزاری شامل
خدمات سخت افزار
تعمیر دستگاه الکترونیکی موسیقی yamaha- korg
2
خدمات نرم افزاری اضافه شده
نرم افزار
نصب نرم افزارهای حسابداری - نصب نرم افزاریهای گرافیک
3
خدمات اینترنتی اضافه شده
اینترنت
ثبت نام اینترنت آسیاتک - و شاتل

ورود به سایت

 
 
 
برای حل مشکل کامپیوتری و موبایل اعم از نرم افزار و سخت افزار
 
می توانید به این لینک برویدمشاوره کتبی آنلاین  
 
در فرم نشان داده شده اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید .
 
بعد روی پرداخت کلیک کنید و پس از پرداخت وجه 
 
ما در اسرع وقت به سوال شما توسط آدرس ایمیل وارد شده پاسخ می دهیم .
خدمات پارس رایانه در اسرع وقت و به صورت 24 ساعته می باشد